Torba Filtre

Torba Filtre sıvı akışkanın filtrelenmesinde , yüksek partikül tutma kapasitesi ve uzun ömürlü kullanım özelliğine sahip olması ile pek çok endüstriyel faaliyet alanlarında tercih edilmektedir. Yüksek debilerde kullanımı da mümkün olan bu filtre sistemi, su içeriğinde bulunan her türlü yabancı partikülü arındırma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

 

Montajının oldukça kolay olması sayesinde bir çok projeye uygulanabilir bir yapıdadır. Beraberinde temizlik ve genel bakımının kolay olması da başlıca avantajları olarak ifade edilebilir. 1 mikrondan 1500 mikrona kadar partikül tutma kapasitesi olan torba filtrelerin çeşitleri bulunmaktadır.

 

Malzeme yapısı özelliklerine göre filtrasyon başarısı da değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden filtrasyon mikro seviyesine uygun malzeme yapısından geliştirilen torba filtre tercihi yapmak, en iyi verimliliği elde etmek açısından önemli olacaktır.

torba filtre

Torba Filtrasyon Hangi Alanlarda İhtiyaç Duyuluyor?

 

Torba filtrasyonun kullanımına dair sınırlandırma yapmamız doğru olmayacaktır. Nitekim sıvı filtrasyonu ihtiyaç duyulan herhangi bir alanda, işletmede, projede torba filtre tercih edilebilir bir fitlreleme sistemidir.

 

Başlıca tercih alanları ise aşağıdaki gibi sıralandırılabilir;

 

  • Kimya sanayide
  • Otomotiv sektöründe
  • İçme suyu, proses suyu, soğutma suyu ve atık su filtremesinde
  • Gıda sektöründe yağ ve diğer içeceklerin filtrasyonunda
  • Endüstriyel yağ ve eş değer nitelikteki diğer sıvıların filtrasyonunda
  • Boya, vernik imalatında
  • İlaç ve sağlık sektöründe
  • Havuz alanlarında
  • Akvaryum sistemlerinde

 

Benzer nitelikteki bir çok uygulama alanlarında projelere entegre edilebilir bir filtrasyon sistemidir.

 

Torba Filtre Nereden Temin Edilir?

 

Endüstriyel faaliyet alanlarında havalandırma filtresi ya da klima santral filtresi olarak oldukça fazla ihtiyaç duyulan torba filtre temini için firmamız ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Uygulamada sisteminizin aksaksız ve tam verimli bir şekilde çalışabilmesi açısından filtrasyon gerekli ve önemlidir. Bu bakımdan sıvıların filtre edilmesinde hem ekonomik hem de kolay uygulanabilir olması nedeniyle torba filtreyi tercih etmenizi önermekteyiz. Her türlü sıvı bazlı projelerde uygulanabilir, bakım gerektirmeyen ve uzun ömürlü bir sistemdir.

 

Su ya da yağ gibi akışkanların yabancı partiküllerden tam anlamıyla arındırılmasında tercih edebileceğiniz klima santral filtreleri arasında en başarılı filtre sistemi hakkında daha fazla bilgi almak, montaj talebinde bulunmak için iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın