Kamyon Filtreleri

 

Kamyon filtreleri bakımı önemlidir.Kamyonlar bir çok farklı sektörde taşımacılık işlemini yerine getirmeye yarayan araçlar olması sebebiyle bakımlarının periyodik olarak aksatılmadan yapılması gerekir. Bir kamyonun çekiş gücünde düşüş olmaması, genel motor performansının yüksek olması ve motorun çalışmasına bağlı arızaların meydana gelmemesi için bakımı ve yenilemesi yapılmalıdır.

 

Bir kamyon mekaniğinin çeşitli kısımlarında farklı filtreler bulunmaktadır. Bakım periyodu dahilinde genellikle bu filtrelerin her birisine tek seferde bakmak daha kolaydır. Bu hem iş verimliliğini hem de güvenliğini sağlayacaktır.

 

Kamyon Filtreleri Nelerdir?

 

Kamyon filtresi kamyonun genellikle kaput bölümünde bulunmaktadır. Sadece kabin hava filtreleri üst kısımda, şanzuman filtreleri ise koltuğun alt kısmına denk gelecek şekilde bulunur.

 

Kamyon filtreleri genel olarak aşağıdaki gibidir;

 

kamyon filtreleri

Bu filtrelerin her birisi kamyonun güvenli bir şekilde kullanılabilmesinde önemli rol oynamaktadır. Dolayısıyla periyodik olarak kontrol ve bakımının yapılması önem arz eder. Kamyonun kullanım yoğunluğuna bağlı olarak eskiyen filtrelerin yılda birden fazla değişimi de gerekli olabilmektedir. Bu durum esasında modele göre de değişmektedir.

 

Kamyon Filtreleri Değişimi

 

Kamyon filtrelerinin değişim işlemi için ideal süre genellikle yılda 1 defa olarak ifade edilmektedir. Ancak kamyonların iş sahalarında genel olarak yoğun kullanım söz konusu olduğunda daha ideal süreden daha kısa sürede filtre bakımının yapılması ve gerekli olması durumunda yenilenmesi önem arz etmektedir.

 

Kamyon filtreleri değişim işleminde ihtiyaç duyulan yeni filtre ekipmanının temin edilmesi gerekir. Bu aşamada firmamız sizlere güvenli bir alışveriş deneyimi sunar. Elde edilen ekipmanların değiştirilmesi işleminde ise alanında uzman teknik personelden hizmet almak gerekir.

 

Kamyon filtre değişim işlemi oldukça gerekli bir işlemdir. Aksatılmamalıdır. Çünkü ilerleyen süreçte filtreler işlevini daha da yitirir. Bu durumun doğal bir sonucu olarak daha fazla enerji ve yakıt tüketimi söz konusu olur. Daha az yakıt tüketimi ile daha yüksek verimliliğin elde edilebilmesi ancak filtrelerin yenilenmesi ile mümkün olacaktır. Bu süreçte sizlere ihtiyaç duyduğunuz filtre ekipmanlarını sağlıyoruz ve gerekli teknik desteği vermeye hazırız.

 

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın