Kompakt Filtre

Kompakt Filtre oldukça geniş kullanım alanına sahip bir filtre çeşidi olan ,temel olarak hava ayrıştırma görevine sahiptirler. Bu yüzden dolayı günümüzde daha kaliteli hava akışının ihtiyaç duyulduğu birçok farklı kapalı alanlarda kompakt filtre tercih edilmektedir.

 

Kompakt filtre kullanımı birinci ya da nihai olarak ifade edebileceğimiz sonuncu filtre donanımı şeklinde olabilmektedir. Kompakt filtrenin konumu tamamen ilgili mekana, entegre edilecek sisteme ve diğer kriterlere göre belirlenmektedir. Kompakt filtre klima santral filtresi kullanımı da söz konusudur. Klima santral filtreleri arasında en verimli olan havalandırma filtresi olarak ifade edilebilir.

kompakt filtre

Kompakt Filtre Genel Özellikleri

 

Genel özellikleri bakımından inceleyecek olursak;

 

  • Temiz, sağlıklı ve kaliteli havanın önemli olduğu kapalı mekanlarda (hastane, müze, havaalanları gibi) kullanım için oldukça ideal bir yapı ve işlevselliğe sahiptir.
  • Havadaki toz oranını ciddi oranda yok eder. Bu nedenden dolayı istenmeyen zararlı partiküllerden arındırma işlevi oldukça başarılıdır.
  • Kullanım alanına göre özel olarak tasarlanabilmekte ve monte edilebilmektedir. Bu sayede tam verimlilik elde edilebilmektedir.
  • Nem ve yüksek ısıya dayanıklı olması, bir diğer önemli özelliğidir.
  • Uzun yıllar boyunca kullanıma uygun olup, hava ya da akışkan içeriğinde bulunan korozyon nedeniyle deforme olması çok düşük bir ihtimal dahilindedir.
  • İhtiyaç duyulan alana göre yüksek kapasiteli modellerin imal edilmesi ve sisteme entegre edilmesi mümkündür.
  • Genel malzeme yapısı oldukça dayanıklıdır.

 

Oldukça verimli bir filtrasyon işlevselliğine sahip kompakt filtre hava kalitesini ciddi oranda etkiler ve uzun vadede en ekonomik havalandırma filtresi çözümüdür.

 

Kompakt Filtre Değişimi

 

Uzun süredir kullanılan bu filtrenin bakımı yapılmalı ve eğer gerekli görünüyorsa yenisi ile değiştirilmelidir. Firmamız sizlere her aşamada destek vermekte ve ihtiyaç duyduğunuz filtreyi temin etmektedir.

 

Öte yandan bu filtre yeni bir proje halinde de kapalı mekanlara uygulanabilmektedir. Bu durumda söz konusu alanın genel havalandırma esaslarını dikkate almamız gerekir. Bu süreç ile ilgili çok daha fazla bilgi edinmek için de yine bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Kapalı alanlarınızda daha yüksek standart hava kalitesi için sizlere özel çözümler sunmaya hazırız.

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın