Tofaş Filtresi

Tofaş filtresi orjinal ya da yan sanayi olarak edinebilmektedir. Özellikle de aracın motoruna ve motora bağlı mekaniğine entegre edilen; yağ, yakıt, hava filtrelerinin orjinal filtre olarak tercih edilmesi önemlidir. Orjinal filtreler daha yüksek verimlilikte filtrasyon işlemini yerine getirir. Bu sayede motor çok daha verimli çalışır, ömrü uzun olur ve çeşitli motor arızalarının da önüne geçilmiş olur.

 

1968 Ankara merkezli Tofaş şirketi, Koç Holding ve İtalya merkezli FCA – Fiat Chrysler Automobiles şirketi bünyesindedir. Pek çok model serisi otomobil geliştirmiş ve bugün ülkemizde oldukça fazla tercih edilen araçlardır. Daha çok ekonomik tüketici kitlesi ve çok amaçlı kişisel kullanıma hitap eden bu modellerin bakım işlemlerinde filtrelerin değişimi önemli olmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz filtreleri web sitemiz üzerinden güvenle temin edebilirsiniz.

Tofaş Filtresi ;
tofaş filtresi

Tofaş Hava Filtresi

 

Tofaş araçların performansı için önemli Tofaş hava filtresi alanında bilgili bir teknik personel tarafından değiştirilmelidir. Hava filtresi, aracın motoru ile entegre bir filtredir. Motorun verimliliğini korur. Hava ile motor arasında filtrasyon görevi görür. Özellikle de motorun yoğun çalıştığı aşamalarda havanın doğrudan motor ile etkileşime geçmesini engeller. Havayı zararlı partiküllerden ayrıştırarak, motorun verimli çalışması için gereklidir.

 

Tofaş Yakıt Filtresi

 

Tofaş yakıt filtresi aracın yakıt deposu ile entegre edilmiş filtre çeşitidir. Temel görevi yakıt deposuna gönderilen yakıt içerisindeki zararlı bileşenleri ayrıştırmaktır. Bu sayede motorun işlevselliğini olumsuz etkileyecek parçalar temizlenir ve motorun daha verimli çalışabilmesi için gerekli olan temiz yakıt elde edilir.

 

Tofaş Yağ Filtresi

 

Tofaş yağ filtresi motorun çalışma esnasında yağın kullanımında etki eder. Motor ihtiyaç duyduğu yakı çekerken beraberinde yağ içerisindeki zararlı bileşenleri de çekebilmektedir. Bu aşamada filtre devreye girer ve zararlı bileşenleri yağdan arındırarak hem motorun hem de motora bağlı genel araç mekaniğin daha temiz yağ kullanımını sağlar.

 

Tofaş Kabin Filtresi

 

Araç içi klima sisteminin tam verimli çalışabilmesi için Tofaş kabin filtresi değişmesi gerekmektedir. Bu değiştirme işlemi aynı zamanda sadece araç içi klima sisteminin verimli çalışmasını sağlamakla kalmayacak, araç içi genel hava kalitesini de önemli ölçüde arttıracaktır.

Diğer sitemize buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın