Hidromek Filtresi

Hidromek filtresi web sitemizden iş makinası araç modeline uygun, güvenli bir şekilde edinebilirsiniz. Toprak arazi koşullarında kullanıma uygun motor modellerinin entegre edildiği Hidromek iş, inşaat ve saha iş makinaları yoğun kullanım süreçlerinde, daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Yoğun kullanım süreci, araca entegre edilen filtrelerin de filtrasyon özelliğini önemli ölçüde yitirmesi anlamına gelmektedir. Bu durumda aracın bakımının tam anlamıyla yapılabilmesinde filtre değişiminin gerçekleştirilmesi gerekli ve önemlidir.

 

1978 yılında Ankara merkezli olarak kurulan Hidromek şirketi, otomotiv sektöründe markasını alanında sağlam iş makinaları imalatçısı olarak duyurmuştur. Saha çalışmalarında güçlü motora sahip bu araçlar uzun vadede tasarruflu ve sorunsuz çalışır. Bu performansını sürdürebilmesi için ise filtre değişimi önemlidir.

Hidromek Filtresi ;
hidromek filtresi

Hidromek Hava Filtresi

 

Motorun hava kanallarından gelen havanın ayrıştırılması görevini üstlenen  hava filtresi özellikle de iş makinalarının motorunun korunabilmesinde önemli bir görevi üstlenmiş durumdadır. Bunun nedeni ise iş makinalarının daha zorlu toprak arazi koşullarında, daha yüksek motor yoğunluğunda kullanılıyor olmasıdır. Tüm bu kullanım şartları neticesinde motoru koruyan hava filtresi de yoğun bir şekilde filtrasyon yapmaktadır. Zaman içerisinde ayrıştırma oranında büyük düşüş yaşanan filtrenin tam verimli bir şekilde çalışabilmeye devam edebilmesi için filtre yenileme işlemi gerekli ve önemlidir.

 

Hidromek Yakıt Filtresi

 

Yakıt filtresi sayesinde iş makinası yakıt tüketiminin tasarrufu sağlanır ve sadece bununla kalmaz çünkü yakıt filtresi, yakıta entegre edilen filtre ve motorun çektiği yakıtın temiz olmasını sağlar. Yakıt içerisindeki zararlı bileşenleri büyük ölçüde temizlediğinden dolayı, motor temizlenmiş yakıtı kullanır. Dolayısıyla bu sayede motor daha verimli çalışır, daha hızlı yanıt verir ve de daha dengeli yakıt tüketir. Tıpkı diğer filtreler gibi yakıt filtresi de zaman içerisinde eskir. Bu yüzden yenilenmesi gereken başlıca filtre çeşitlerinden birisidir.

 

Hidromek Yağ Filtresi

 

Yağ filtresi tıpkı yakıt filtresinin çalışma prensibine benzer bir prensip ile çalışır. Mekanik aksamın tükettiği yağı en iyi oranda temizler ve böylelikle tam verimlilikte kullanılabilir yağ elde edilir. Yağ filtresi değişimi de diğer filtreler ile birlikte periyodik olarak yapılmalıdır.

Diğer Sitemize Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın