Jeneratör Filtreleri

Jeneratör filtreleri kullanımları oldukça yaygındır. Denizcilik sektöründen, otomotiv sektörüne kadar bir çok faaliyet alanları dahil olmak üzere ve hatta gündelik hayatımızda da kullanabilmekteyiz. Jeneratörlerin temel görevi, bilindiği gibi mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmektir. Bu temel görevi sağlayan mekanizmalar genel olarak jeneratör olarak tanımlanır ve çeşitleri vardır.

 

Jeneratör Filtrelerin Genel Özellikleri

 

Jeneratör filtreleri ise basit bir ifade ile jeneratörün verimli bir şekilde çalışabilmesini sağlayan filtrelerdir. Bir jeneratörde en önemli filtre ise jeneratör yağ filtresi olmaktadır çünkü motorun çalışmasında yağa ihtiyaç vardır ve yağın gerektiği kadar arındırılmış olması gerekir. Aksi halde motor uzun vadede ciddi zararlar görür ve verimliliği düşer. Bu yüzden dolayı sık sık kullanılan jeneratörlerin bakımının yapılması önemlidir ki bakım sürecinde özellikle de yağ filtresi değişiminin yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte bir diğer önemli filtre de mazot filtresidir. Bu filtrenin amacı da yakıt ile çalışan jeneratör motorunun daha az yakıt tüketimi ve buna kıyasla daha yüksek performans ile çalışabilmesini sağlamaktadır. Öte yandan yakıt filtresinin bakımı da önem arz eder. Çünkü uzun vadede kirlenerek işlevini yitiren jeneratör yakıt filtresi kullanılmaz hale gelebilir, fazladan yakıt tüketimine ve bunun bir sonucu olarak da fazladan enerji kaybına neden olabilir. Periyodik bakımın yapılması sayesinde tüm bu ekstradan kayıpların önüne geçilmiş olacaktır.

 

Bazı jeneratör hava filtresi çeşitleri de bulunmaktadır. Bu filtrenin görevi de içten yanmalı motor sistemine gidecek havanın ayrıştırılmasını sağlamaktır. Bu sayede motora zarar vermesi muhtemel partiküllerin hava içerisinde oldukça hassas mikron derecelerde ayrıştırılması sağlanır.

Jeneratör Filtreleri ; 

Jeneratör Yağ Filtreleri
Jeneratör Hava Filtreleri
Jeneratör Mazot Filtreleri
Jeneratör Yakıt Filtreleri

jeneratör filtreleri

Maksimum Enerji Verimliliği Elde Etmek

 

Maksimum enerji verimliliğini elde etmek ve jeneratörün kullanım ömrünü uzatmak istiyorsanız periyodik bakıma önem vermelisiniz. Bakım aşamasında filtre kontrolü yaparken üzerinde durmanız gereken en önemli nokta ise; eğer filtre temizlenebilir durumdaysa temizleyebilirsiniz ancak ciddi oranda işlevini yitirmiş ise (yapısal durumuna bakılarak tahmin edilebilir) bu durumda filtrenin yeni bir tanesi ile değiştirilmesi gereklidir. Bu aşamada jeneratör filtreleri temini için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Filtre yenileme işlemi neticesinde jeneratörünüz artık daha az enerji tüketecek ve buna karşın daha verimli çalışacaktır.

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın