Panel Filtre

Panel Filtre tel, hastane, kamu binalar gibi temiz ve sağlıklı havanın önemli olduğu kapılarda uygulanan klima santrallerinde klima santral filtresi ve havalandırma sistemlerinde havalandırma filtresi olarak ön filtre şeklinde kullanılan filtreler zararlı partikülleri filtre ederler.

 

Eş değer diğer filtre sistemleri ile kıyaslama yaptığımız zaman bu filtre oldukça uzun kullanım ömrüne sahip olması ile bir adım daha ön plana çıkmaktadır. Üstelik sistemin verimli bir şekilde çalışabilmesi açısından son derece önemli bir ayrıntı olan basınç kaybı oranı da panel filtre de son derece düşük olmaktadır.

 

Filtre imalat aşamasında kullanılacak malzemelerin özel olarak tercih edilmesi mümkündür. Bu tercihler esasında söz konusu filtrenin kullanıldığı sisteme ve alana bağlı olarak da belirlenir. Burada temel amaç ise en iyi filtreleme sistemini elde etmektir. Bu bağlamda kullanılabilecek başlıca malzemeler; kullan at filtre elyafı, polyester, polipropilen bazlı malzemeler ve hava geçirgenlik özelliği bulunan diğer elyaf malzemeler de kullanılabilir.

panel filtre

Panel Filtre Özellikleri

 

Panel filtre sisteminin en önemli özelliği hiç kuşkusuz ki uzun ömürlü olmasıdır. Bir diğer önemli avantajı ise uygulama alanı doğrultusunda özelleştirilebilir olmasıdır. Bu sayede imalat aşamasında ihtiyaca yönelik düz panel şeklinde ya da uygulanacak alanı dikkate alarak her iki yüzeyi de zig-zag şeklinde de imalatı gerçekleştirilebilmektedir.

 

Klima santral filtreleri arasında oldukça ekonomik bir filtre modelidir. Hem elde edilmesi süreci hem de genel kullanım sürecinde yüksek masraflar ile karşı karşıya kalmazsınız. Bu nedenden dolayı da ayrıca popüler bir filtre modelidir.

 

Panel filtreler aynı zamanda son derece başarılı bir filtrasyon işlemini gerçekleştirmeleri ile tercih sebebidirler. Öyle ki zararlı partikülleri büyük oranda filtreler ve uzun ömürlü kullanımlarında dahi hijyeniktirler. Toz tutma kapasiteleri oldukça yüksektir ve de daha önemlisi ise uygulama alanına göre özel imalat yapılarak kapasitenin daha da arttırılması mümkündür.

 

Panel Filtre İmalat ya da Değişimi

 

Panel filtreler belirli bir süre kullanımdan sonra bakımlarının yapılması genellikle yetersizdir. Çünkü bu filtreler genellikle kullan at malzemeleri içerir. Bu durumda en sağlıklısı ise filtrenin değişimi olacaktır. İhtiyaç duyduğunuz aynı standartlardaki panel filtre için bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. İhtiyaç duyduğunuz filtreyi tedarik etmekteyiz. Ayrıca projeniz için panel filtre imalatı talep edebilirsiniz.

 

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın