Mercedes Filtresi

Mercedes Filtresi ihtiyacı duyduğunuz web sitemizde filtre seçenekleri arasından, Mercedes aracınız için en uygun filtreyi satın alabilirsiniz.1926 yılında kurulmuş olan Almanya merkezli Otomotiv şirketi bünyesinde pek çok model geliştirilmiştir. Sahip olduğunuz araç modelinin verimli çalışması, gereksiz yakıt tüketiminin önlenilmesi ve performansının yükseltilmesi için filtreler önemlidir. Zaman içerisinde artık işlevselliğini belirli bir oranda kaybeden filtrelerin yenilenmesi gerekmektedir.

mercedes filtresi
Mercedes Filtresi ;

Mercedes Hava Filtresi

 

Hava filtresi en önemli filtre çeşitlerinden birisidir. Bu filtre çeşidi temel olarak havadaki oldukça küçük ve zararlı partikülleri ayrıştırma işlemini yerine getirir. Çok önemli bir faydası vardır ki bu filtre sayesinde motora zarar vermesi muhtemel ya da uzun vadede değerlendirdiğimizde ise performansın ciddi anlamda düşmesine sebebiyet verebilecek partikülleri arındırır.

 

Mercedes Yağ Filtresi

Yağ filtresi bilindiği gibi araç motorunun çalışabilmesinde yağ önemli bir rol oynar. Satın alınan ve bir şekilde temin edilen yağın niteliği ne olursa olsun, her daim içerisinde zararlı partiküller bulunabilmektedir ki bu partiküller insan gözünün göremeyeceği kadar küçük, 15-40 mikron değerleri civarındadır. Yağ filtresi motorun temiz bir yağ ile tam performans çalışması için gereklidir ve uzun süreli çalışan motorların filtresi mutlaka değiştirilmeli ve yenilenmelidir.

 

Mercedes Kabin Filtresi

 

Kabin filtresi araç içerisindeki hava kalitesini etkileyen en önemli filtre çeşididir. Çünkü genellikle aracın kabin kısmında klima mekanizması ile entegre bir şekilde kullanılır. Temel görevi ise araç dışarısındaki havanın, araç içerisine geçirilmesi sürecinde havayı filtre ederek, hava içerisindeki havanın kalitesini düşüren ve hatta insan sağlığına zarar vermesi muhtemel toz ve zerreleri arındırır.

 

Mercedes Yakıt Filtresi

 

Yakıt filtresi aracın yakıtının daha tasarruflu bir şekilde kullanılabilmesi için gereklidir ancak daha da önemlisi ise aracın yakıt kalitesinin arttırılmasıdır. Nitekim yakıtın filtre edilmesi doğrudan motorun daha kaliteli bir yakıt içeriği ile çalışması anlamına gelir. Bu da motorun ömrünü uzattığı gibi performansını da ciddi bir oranda arttırmaktadır. Bu yüzden dolayı uzun süredir kullanılan ancak yakıt filtresi değişmemiş olan araçlarda motor aksamında çeşitli sorunlar baş gösterdiği gözlemlenebilmektedir.

Diğer sitemize buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın