Caterpillar Filtresi

Caterpillar Filtresi inşaat makinesi ve motorlar için gerekli olan filtredir. Caterpillar aynı zamanda CAT logosu ile de bilinen bir şirkettir. Amerika merkezli bu şirket bünyesinde geliştirilen çeşitli iş araçları ve motorlar madencilik, inşaat sektörleri başta olmak üzere pek çok farklı endüstriyel faaliyet alanlarında kullanılmaktadır. Araçların ve motorların verimli kullanımı şirketler açısından önemli bir durumdur. Bu nedenden dolayı araç ve motor bakımının yapılması, bakım sürecinde de filtrelerin yenilenmesi oldukça önemlidir. İhtiyaç duyulan orjinal CAT filtreleri web sitemizden temin edebilirsiniz.

Caterpiilar Filtresi
Caterpillar Filtresi ;

Caterpillar Hava Filtresi

 

Hava filtresi havayı ayrıştırır ve motorun çalışması esnasında hava ile etkileşiminde zarar görmesini engeller. Nitekim hava içerisinde motorun yapısına ve işlevselliğine zarar vermesi muhtemel pek çok partikül bulunabilmektedir. Caterpillar hava filtresi temel görevi hava içerisindeki motorun yapısına ve işlevselliğine zarar vermesi büyük bir ihtimal dahilinde olan zerrecikleri temizlemektedir. Caterpillar iş makinaları aynı zamanda CAT iş makinaları olarak da ifade edilir. Bu makinalar arazi koşullarında yüksek verimlilikte çalışmak üzere tasarlanmıştır ancak yoğun kullanılan bu iş makinalarının, diğer pek çok motorlu araç modeline kıyasla daha sık filtre değişimi işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Nitekim yoğun ve zorlu arazi koşullarında filtreler daha yüksek oranda filtrasyon yapma gereği duyar ve bu da filtre ekipmanlarının daha sık değiştirilmesini gerekli kılar. Hava filtresi de aracın motor performansını önemli ölçüde etkilemekte olan filtrelerden birisidir.

 

Caterpillar Yağ Filtresi

 

Yağın ayrıştırılabilmesinde gerekli olan filtre ise Caterpillar yağ filtresi olmaktadır. Motorun çalışabilmesi için gerekli olan yağ içeriğinin ayrıştırılmaması durumunda, motorun verimli çalışması beklenirken tam tersi verimliliğin düşmesi durumu söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına aracın teknik bakım periyodunda yağ filtresinin de yenilenmesi gerekmektedir.

 

Caterpillar Yakıt Filtresi

 

Aracın gereksiz yakıt tüketiminin önüne geçilebilmesi ancak motorun dengeli yakıt tüketiminin sağlanabilmesi ile mümkündür. Bunu sağlayabilmeniz aşamasında ise filtre oldukça önemlidir. Caterpillar yakıt filtresi orjinal bir filtre olup, Caterpillar iş makinasının yakıtının ayrıştırılmasını sağlar ve böylelikle aracın motoruna zarar vermesi muhtemel partiküllerden ayrıştırılmış yakıt ile araç daha verimli çalışır.

Diğer sitemize buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın