Dacia Filtresi

Dacia filtresi aracın genel performansını ve güvenliğini önemli ölçüde destekleyen filtre çeşitleridir. Aracın ön kaput kısmında ve iç kısımlarında bulunan çeşitli filtreler bulunur. Bu filtreler arasında en bilindikleri; hava, yakıt, yağ ve kabin filtreleridir. Her bir filtrenin ortak görevi ise ayrıştırma yapmaktır. Bu sayede Dacia marka model araç uzun vadede dengeli ve ekonomik yağ ve yakıt tüketimini gerçekleştirir. Esasında filtreler, motorun uzun vadede verimli ve tasarruflu çalışabilmesinde önem teşkil eder. Ayrıca motorda çeşitli arızaların yaşanmasının önüne geçer.

 

1966 Romanya merkezli Dacia şirketi 1999 yılında Renault bünyesinde faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir. Avrupa otomotiv sektöründe adını duyurmuş şirketlerden birisi olarak, farklı kullanım amaçlarına hitap eden otomobil modellerini geliştirmiştir.
dacia filtresi

Dacia Filtresi ;

Dacia Hava Filtresi

 

Dacia hava filtresi motor için önemlidir. Normalde havanın belirli bir şiddette motora temas etmesinde sakınca yoktur ancak hava içerisindeki partiküllerin motorun işlevselliğini olumsuz etkilemesi yüksek bir ihtimal dahilindedir. Bu nedenden dolayı özellikle de farklı arazi koşullarında kullanılmış bir araç için hava filtresi değişimi önemlidir. Çünkü farklı arazi koşulları, filtrenin daha yoğun kullanımı anlamına gelir ve zaman içerisinde işlevselliğini kaybeden filtre için yapılması gereken tek şey filtre yenileme işlemidir.

 

Dacia Yakıt Filtresi

 

Yakıt tüketiminde dengenin sağlanabilmesi için Dacia yakıt filtresi değişimi gereklidir. Yakıt deposuna entegre edilen bu filtre, depodaki yakıtın ayrıştırılmasını sağlar. Yakıt türü ne olursa olsun, filtrasyon işlemi önemli ve gereklidir. Bu ayrıca motor performansını ve yakıtın ekonomik kullanımını doğrudan etkiler.

 

Dacia Yağ Filtresi

 

15-40 mikron değeri gibi oldukça hassas değerlerdeki partiküller, araç yağından ayrıştırılması gerekir. Dacia yağ filtresi bu ayrıştırma işlemini yerine getirir. %99’a kadar ayrıştırmayı başarabilen bu filtrenin yoğun kullanımında ve zamanla ise ayrıştırma oranında düşüş söz konusudur. Bu durumda en doğru ve kesin çözüm ise yağ filtresi değiştirme işlemidir.

 

Dacia Kabin Filtresi

 

Genellikle 15,000 km’de bir defa değiştirilmesi önerilen kabin filtresi, araç içerisindeki havanın kalitesini arttıran bir filtre tipidir. Dacia kabin filtresi Dacia marka model araçlar için orjinal filtre seçeneğidir.

Diğer Sitemize Buradan Ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın