Endüstriyel Filtre

Endüstriyel filtre faaliyet alanlarında ihtiyaç duyulan filtre sistemi sayesinde hava ya da gazın yabancı maddelerden ayrıştırılması sağlanmaktadır.

 

Endüstriyel filtreleme sistemlerinin gereksinimi ise temelde atmosfere salınacak gaz ya da havanın ayrıştırılmasından doğmuştur. Bu nedenden dolayı havanın genel kalitesinin sağlanmasında önemli rol oynarlar ve endüstriyel faaliyet alanlarında oldukça fazla ihtiyaç duyulur.

 

Bu filtre sistemlerinin bir diğer artısı da değerli granülerin geri kazanılmasını sağlamaktır. Bir çok farklı filtre modeli bulunmaktadır ve her birinin temel işlevselliği “ayrıştırma” yapmaktır. Bununla birlikte uygulanan proje alanında tam verimliliğin elde edilmesini de sağlar.

Endüstriyel Filtre Çeşitleri

 

Kullanım alanına ve söz konusu projeye, mekanizmaya bağlı olarak farklı endüstriyel filtre seçenekleri bulunmaktadır.

 

Buna göre toplamda beş çeşidi olduğunu söyleyebiliriz.

 

  1. Separatörler ve Siklonlar
  2. Torbalı Filtreler
  3. Islak filtre Wet Scrubber
  4. Birim toplayıcı filtreler
  5. Elektrostatik çöktürücü filtreler

 

Ayrıca;

 

  • Çalışma ortamındaki hava kalitesinin korunması ya da iyileştirilmesi için kurutucu filtreler kullanılır.
  • Bir diğer yoğun talep edilen filtre türleri ise duman toplayıcı filtre sistemleridir. Bu sistemler oldukça küçük partikülleri dahi ayrılabilmektedir. Bu nedenden dolayı endüstriyel faaliyet alanlarında oldukça fazla talep edilmektedir.

 

Sizlere ihtiyaç duyduğunuz tüm filtre çeşitlerini sunmaktayız.

 

Endüstriyel Filtrenin Önemi

 

Çeşitli ihtiyaç koşullarına yönelik özelleştirilebilen endüstriyeler filtreler bu sayede söz konusu akışkanın, hava ya da gazın büyük oranda ayrıştırılmasını sağlar. Bu söz konusu filtrenin entegre edildiği sistemin en verimli bir şekilde çalışabilmesini sağlar. Bir diğer yandan endüstriyel faaliyet alanları açısından pek çok açıdan avantaj sağladığını söyleyebiliriz. Nitekim en başında hava kirliliğinin önüne geçilmesi ve beraberinde işletme çalışma koşullarının iyileştirilmesi de yine uygun filtrasyon sistemi seçimi ile mümkün olmaktadır. Farklı çalışma prensipleri ve kapasitelere sahip filtreler, endüstriyel alanlardaki beklentileri tam anlamıyla karşılamak için özel olarak imal edilmiştir. Bu bağlamda şirketimizde sizlere ihtiyaç duyduğunuz filtre çeşitlerini sunmaktadır. Tam anlamıyla size, faaliyet alanınıza özel bir çözüm sunabilmemiz için ise iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. İş verimliliğinizi ciddi oranda arttıracak ve bazı faaliyet alanları için ise “olmazsa olmaz” niteliğindeki endüstriyel filtre seçeneklerini sizlere sunmaktayız.

 

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın