Bmc Filtresi

Bmc Filtresi BMC marka araçların motor, ön kaporta ve iç aksamında ihtiyaç duyulan başlıca ekipmanlar arasında gelmektedir. 1964 yılında İzmir merkezli olarak kurulan BMC şirketi bünyesinde kamyon, kamyonet, traktör ve çeşitli motorlar üretilmiştir. Sahip olunan BMC marka araç ya da motorun en iyi bir şekilde performans gösterebilmesi açısından filtreler oldukça önemli ekipmanlardır ve düzenli zaman aralığında filtrelerin yenilenmesi gerekmektedir. Web sitemizde BMC filtreleri bulabilir ve güvenli bir şekilde temin edebilirsiniz.

Bmc Filtresi ;

BMC Hava Filtresi

 

BMC hava filtresi adından da anlaşıldığı gibi havayı filtrasyon eden bir filtre çeşitidir. Bu filtre hemen hemen tüm BMC araç modellerinde, motor kısmında entegre bir şekilde bulunmaktadır. Nitekim filtrenin temel amacı zaten motora hava yolu ile zarar vermesi muhtemel partikülleri ayrıştırmaktır. Özellikle de motor çalıştığı anda hızlı bir şekilde hava akışı durumu söz konusudur. Bu anda eskimiş bir filtre, yeteri kadar ayrıştırma yapamayacağı için motor uzun vadede ciddi zarar görür. Bu yüzden dolayı filre önemli ve gereklidir ayrıca değiştirilmesi lazımdır.

bmc filtresi

BMC Yağ Filtresi

 

BMC yağ filtresi motorun işlevselliği için temel motor yağının mekanizmaya ulaşması sürecinde ayrıştırma görevini görür. Bu ayrıştırma sürecinde yağ içerisinde aslında motorun işlevselliğini ciddi oranda olumsuz etkileyecek parçacıklar da bulunuyor ve filtre sayesinde bu parçalar ayrıştırılır. Bu sayede motor yağı daha temiz bir halde motorun daha yüksek bir performanslı bir şekilde çalışması sağlanır.

 

BMC Kabin Filtresi

 

BMC kabin filtresi araç içerisindeki hava kanallarına entegre edilen filtredir. Hava kanalından gelen hava, esasında aracın dışarısındaki açık alandan gelmektedir ve kabin filtresi bu havayı arındırarak, havanın kalitesini yükseltmektedir. Bu sayede araç içerisinde sağlığa zarar vermeyecek, kaliteli ve uzun vadede fayda sağlayacak hava elde edilir.

 

BMC Yakıt Filtresi

 

BMC yakıt filtresi yakıt kalitesi için gerekli filtre çeşididir. Yakıtın depodan motora aktarımı sürecinde, yakıt içerisinde zararlı zerrecikler de bulunabilmektedir. Bu durum için herhangi bir önlem ve ayrıştırma yapılmazsa, bu kısa vadede motorun performansının düşmesine ve daha da kötüsü ise çeşitli motor sorunlarının görülmesine sebebiyet verir.

Diğer sitemize buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın