Ford Filtresi

Ford filtresi seçeneklerini web sitemizde bulabilir ve kolayca temin edebilirsiniz. Araçlar tam performanslı çalışabilmelerinde, her araç gibi filtrelere ihtiyaç duyar. Zaman içerisinde eskiyen ve artık yeteri kadar filtreleme işlevini yerine getiremeyen filtrelerin ise yenilenmesi gerekmektedir. Bu aşamada orjinal filtre değişimi yapmanız en garantilisidir.

 

1903 Amerika merkezli olan otomotiv şirketi Ford bünyesinde pek çok farklı araç modeli geliştirilmiştir. Hem ticari hem de kişisel kullanım için geliştirilen farklı modeller bulunmaktadır. Araçların uzun vadede güvenli, arıza çıkarmadan ve tam performans kullanımı için bakımları önem teşkil eder. En önemli bakım aşamalarından birisi de filtre değişimidir. Aracın farklı mekanik kısımlarında entegre edilen farklı filtreler bulunur ve bu filtreler zaman içerisinde işlevselliğini yitirir. Filtre değişimi için ihtiyaç duyulan yeni bir tanesini web sitemizden temin edebilirsiniz.

Ford Filtresi ;
ford filtresi

Ford Hava Filtresi

 

Hava filtresi  aracınız ile tam uyumlu hava filtresidir. Bu filtre motor ile entegre bir şekilde çalışır. Temel görevi ise özellikle de motorun çalışması esnasında hızla motora yönlenen hava içerisinde, motora zarar vermesi muhtemel olan parçacıkları ayrıştırmasıdır. Bu sayede motor daha verimli bir şekilde çalışır.

 

Ford Yağ Filtresi

 

Yağ filtresi ise motorun yağ akışkanı içerisindeki zararlı partikülleri ayrıştırır. Bu filtrenin zaman içerisinde işlevini yitirmesi ve yenilenmemesi durumunda araç temiz yağ ile çalışmayacağından dolayı, motor yağ içerisindeki zararlı bileşenlerden dolayı çeşitli arızalar vermeye başlar ve performans düşer.

 

Ford Kabin Filtresi

 

Kabin filtresi özellikle de araç içi konforun ve hava kalitesinin önem teşkil ettiği durumlarda önemli rol oynar. Nitekim bu filtrenin temel görevi, dışarıdaki havayı başarılı bir şekilde ayrıştırarak araba içerisinde dağılmasını sağlamaktır. Bu görevini başarılı bir şekilde yerine getirebilmesi ise ancak filtrenin yenilenmiş olması ile mümkündür.

 

Ford Yakıt Filtresi

 

Yakıt filtresi aracın yakıt akışkanı içerisinde yer alan partikülleri temizler. Bu partiküller motorun işlevselliğini dolaylı olarak olumsuz etkiler. Yakıt her ne kadar önemli bir gereklilik olsa da, temizlenmemiş bir yakıt nedeniyle aracın performans ve verimliliğinin ciddi oranda düşeceği göz önünde bulundurulmalıdır

Diğer sitemize buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın