Kaset Filtre

Kaset filtre  klima santrallerinde ve havalandırma sistemlerinde kullanılır. Havanın zararlı bileşenlerden ayrıştırılmasını sağlar. Farklı malzemeden imal edilebilirler ancak standart olarak ise galvaniz malzemeden imal edilen çerçeveye sahiptirler. Bununla birlikte genel yapısını incelediğimizde ön ve arka kısımlarında koruyucu olduğunu görebilirsiniz. Bu sayede filtre ekipmanı çok daha uzun ömürlü olmaktadır.

 

Kullanım alanı ve entegre edilecek sisteme kolayca uyarlanabilir yapıda olan kaset filtre görünümü itibariyle kare veya dikdörtgen şeklinde olmaktadır. Genellikle ön filtre olarak kullanıma uygundur.

 

Kaset Filtre Çeşitleri

 

Kaset filtrelerin çeşitleri bulunmaktadır ki her bir çeşidin genel çalışma mantığı aynı olsa da, hedeflediği partiküller ve dolayısıyla da ilgili filtrenin içeriğindeki ana malzemeler değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Bu doğrultuda başlıca kaset filtre çeşitleri aşağıdaki gibi sıralandırılabilir;

 

  • Toz tutucu elyaf ( G3-G4)
  • Toz tutucu Yıkanabilir (G2)
  • Yağ tutucu (G2)
  • Koku tutucu 
  • Cam elyaf 

 

 

Kullanım alanı, entegre edilecek sisteme ve amaçlanan hava kalitesi gibi kriterler dikkate alınarak en uygun nitelikteki  filtre çeşidinin tercih edilmesi önem arz eder.

 

Zaten daha önceden monte edilen bir kaset filtre modeli için ayrıca tercih yapmaya gerek yoktur. Bu aşamada tüketicinin yapması gereken tek şey ilgili filtrenin kullanım ömrünü dikkate alarak bakımını yapması ve gözle görülür bir hasar varsa da yenilenmesini sağlamaktır.

 

Değişimi ve İmalatı

 

İhtiyaç duyulan farklı türlerde; Toz tutucu elyaf( G3-G4), Toz tutucu Yıkanabilir kaset filtre (G2), Yağ tutucu (G2), Koku tutucu, Cam elyaf kaset ve klima santral filtreleri temin etmek ya da imalatı için bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Mühendislik harikası bu filtrasyon ekipmanları güçlü toz tutma özelliği, uzun süreli ömre sahip olması ve neredeyse hiç bakım gerektirmeden dayanıklı olması ile beklentileri karşılamaktadır.

Kapalı alanlardaki klima ve havalandırma sistemlerine klima santral filtresi veya havalandırma filtresi olarak entegre edilebilirler. Bu doğrultuda geliştirilen projelere uygulanacak filtre modelleri ve özel çözümler iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede beklentilerinize odaklı olarak sizin için en iyi çözümü sunabileceğimizden emin olabilirsiniz. Yüksek kapasiteli özel imalat filtre, özel ölçülerde de mümkün olabilmektedir.

 

Yağ Filtreleriyle ilgili detaylı yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın