Fil Filtre

Fil filtre araç motorları için olmazsa olmaz filtreleri temin eden önemli bir markadır. Araçların periyodik bakım dönemlerinde filtre değişimi işleminin mutlaka gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Filtreler, aracın farklı kısımlarında bulunur ve her filtrenin temel amacı aynı olup, teme görevleri “ayrıştırma yapmaktır”. Filtreler; hava filtreleri, yağ filtreleri, yakıt ve kabin filtreleri gibi, araçta entegre edildiği kısımlara göre adlandırılırlar. Her filtrenin belirli bir ömrü olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu yüzden dolayı periyodik bakımlarda filtre değişimi yapılır ve teknik servisler daha çok toptan filtre alarak, araç filtre değişim işlemini aksaksız bir şekilde, kısa sürede gerçekleştirirler.

fil filtre

Filtre değişimi işleminde filtrelerin edinme aşaması da önemli olmaktadır. Bu bağlamda Türkiye’nin en büyük filtre üretici firmalarından birisi olan fil filtre ve bu filtre şirketine bağlı fil filtre bayisi bünyelerinden kolaylıkla araç veya motor markalarına göre filtreler edinmek mümkün olmaktadır. Piyasada genellikle orjinal ve yan sanayi olarak iki ana sınıfta imal edilen filtrelerin yan sanayi olanları daha düşük malzeme kalitesinde imal edilmiş olduklarından dolayı, orjinal filtreler kadar verimli filtrasyon işlemi yerine getirememektedirler. Bu yüzden dolayı performansı ön planda tutan son tüketici ve memnuniyet oranına önem veren yetkili servis noktalarının orjinal filtre tercihi yapmaları daha yerinde bir tercih olacaktır.

Fil Filtre Hava Filtresi
Fil Filtre Yakıt Filtresi
Fil Filtre Yağ Filtresi

Fil Filtre

Filtre çeşitliliği denildiğinde ülkemizde akla gelen fabrikalardan birkaçı arasında fil filtre firması da gelir. Fil filtre ana bayi aracılığı ile edinebilecek pek çok araç ve motor filtreleri üstün kalitede ve orjinal standartlarında olup, değişim işlemi sonrasında tam performans elde edilebilmektedir. Bu nedenden dolayı Türkiye çapında pek çok teknik servis noktasının filtre temin ettiği ortak kuruluş niteliğindedir. Temin edilen filtrelerin teknik personelin doğru bir şekilde araca entegresi ile başarılı bir şekilde değiştirme ve yenileme işlemi gerçekleştirilmiş olur. Bu başarılı filtre değişimi işlemi sonucunda son kullanıcının memnuniyeti kazanılmış olur. Filtre değişiminde son kullanıcının sadece teknik servis noktalarını tercih etmesi ve de teknik servis noktalarının da araç modellerine göre uygun nitelikte, orjinal ve kaliteli malzemeden imal edilmiş filtreleri edinmeleri önemlidir.

Diğer sitemize buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın