Citroen Filtresi

Citroen filtresi Citroen marka araçların motor performansının tam verimli elde edilebilmesinde önemlidir. Motor bakımı söz konusu olduğunda, aracın mekaniğini her açıdan incelemek gerekmektedir. Bakım işleminin esasında alanında uzman bir teknik personel tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Citroen marka aracınızın bakımının tam anlamıyla yapılabilmesi için filtre değişimi işleminin de gerçekleştirilmesi gerekli ve önemlidir. Bu aşamada ihtiyaç duyulan filtreleri web sitemizden edinebilirsiniz.

 

1976’da Fransa’da kurulan Citroen şirketi özellikle de kişisel kullanım amacına uygun pek çok otomobil modelini geliştirmiştir. Avrupa başta olmak üzere dünya çapında geniş bir piyasaya hitap eden şirketin araçlarının tam performanslı kullanımında ise filtreler önem teşkil etmektedir. Son kullanıcının tam verimli bir araç kullanımı açısından filtre yenileme işleminin yapılması gerekir.

Citroen Filtresi ;

citroen filtresi

Citroen Hava Filtresi

Araç motor performansı denildiğinde akla ilk gelen parçalardan birisi hava filtresidir. Çünkü motorun hava ile temas etmesi sürecinde hava içerisindeki zararlı bileşenleri ayrıştıran ekipman hava filtresidir. Bu bağlamda bakım aşamasındaki bir aracın , bakımının tam olarak tamamlandığını söyleyebilmemiz için hava filtresi değişiminin de mutlaka yapılmış olması gerekir.

 

Citroen Yağ Filtresi

 

Tıpkı motora entegre edilen hava filtresi gibi yakıt filtresi de ayrıştırma görevini üstlenir. Motor ve bağlı mekaniğinin ihtiyaç duyduğu yağ içerisinde gözle görülmesi mümkün olmayan yabancı ve zararlı partiküllerin ayrıştırılabilmesi için gerekli olan yakıt fitlresi, Citroen marka model bir araç için Citroen yağ filtresi olup, web sitemizden bu filtreyi de kolaylıkla temin edebilmeniz mümkündür.

 

Citroen Yakıt Filtresi

 

Özellikle de aracın yakıt tüketiminin kontrol edilebilmesi için  yağ filtresi değişimi önemlidir. Zaman içerisinde filtrasyon oranı düşen bu filtre, bu nedenden dolayı eskisi gibi yakıt ayrıştırma işlemini yerine getiremez ve bu da uzun vadede motorun daha fazla yakıt tüketimi gerçekleştirmesine sebebiyet verir.

 

Citroen Kabin Filtresi

 

Araç içi üst kısımda yer alan  kabin filtresi dışarıda serbest dolaşan havayı, özellikle de klima sistemine alan mekanizmadan, araç içine aktarılırken havayı ayrıştırmaktadır. Bu sayede araç içi havanın kalitesi önemli ölçüde artmakta ve bu aynı zamanda insan sağlığı açısından önemli olmaktadır. Öte yandan tam verimli klima kullanımı için de önemli olmaktadır.

Diğer Sitemize Buradan Ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın