Cam Elyaf Filtre

Cam Elyaf Filtre

Cam elyaf filtre kullanımı daha çok havalandırma filtresi görevinde olup, havalandırma sistemlerinin geliştirildiği ve kullanıldığı alanlarda görebiliriz. Bu sistemler genellikle endüstriyel nitelikte, büyük projeler olmaktadır. Bu tür projelerde kullanılan elyaf filtre “ön filtre” niteliğine sahitptir. Entegre edildiği sistem ya da sistemin belirli bir donanımının uzun vadede verimli bir şekilde çalışmasını sağlar.

 

Klima santral filtreleri arasında yüksek oranda tozu ayrıştıran filtre olması ile bilinen  elyaf filtre daha çok endüstriyel faaliyet alanlarında ihtiyaç duyulan bir filtre tipidir. Özellikle de boyanın geçişini engelleyici özelliği ile bilinirler. Esas görevi ise entegre edildiği motoru, mekanizmayı ya da farklı ekipmanları korumasıdır.

Cam Elyaf Filtre Çeşitleri

 

Tıpkı diğer filtre çeşitleri olduğu gibi  elyaf filtre çeşitleri de bulunmaktadır. Toplamda üç çeşit olup, renklerine göre; yeşil cam elyaf filtre, sarı cam elyaf filtre ve pembe cam elyaf filtre olarak ifade edilirler.

 

Her bir filtre çeşidinin özelliği ve kullanım alanları farklılık göstermektedir.

 

Buna göre;

 

  • Yeşil elyaf filtre atık boya partiküllerini ayrıştırması ve tutması görevini yerine getirir. Bu nedenden dolayı havalandırma sistemlerinde oldukça havalandırma filtresi olarak kullanılır.
  • Sarı elyaf filtre ise özellikle de kuru nitelikteki toz ve diğer zararlı partiküllerin ayrıştırılmasını sağlar. Sarı elyaf filtrenin genel yapısını incelediğimizde ise antibakteriyel yapışkan bir bağlayıcı ile kaplandığını görmekteyiz.
  • Pembe elyaf filtre ise basit bir tanım ile su bazlı boyama işlemlerinde kullanılan filtreleme sistemidir.

 

Elyaf filtre oldukça başarılıdır. Sadece filtrasyon özelliği ile değil aynı zamanda koruyucu özelliği ile de ön plana çıkar. Bu sayede entegre edildiği sistemin uzun vadede güvenli bir şekilde çalışabilmesini sağlar. Başarılı ayrıştırma gözenekleri oldukça hassas mikro oranlarda partikülleri ayrıştırma işlemini başarı ile yerine getirmektedir.

 

Cam Elyaf Filtre Temin Etmek için Bizlerle İletişime Geçebilirsiniz

 

Kullanım alanı klima santral filtresi olarak ve entegre edilecek sistem farklılık göstermesinden dolayı ihtiyaç duyulan filtre ölçüleri de farklılık göstermektedir. Standart olarak elyaf filtre ölçüleri 2m x 20m 40m2 rulo şeklindedir. Ancak ihtiyaç doğrultusunda belirlenecek özel ölçüler baz alınarak da filtrenin kesilmesi işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

 

Şampiyon Filtre Partnerlerimiz arasındadır.

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın