Man Filtresi

 

MAN filtresi kamyon ve otobüsler için gerekli filtrelerdir. 1915 Almanya merkezli otomotiv şirketi pek çok kamyon ve otobüs modeli geliştirmiştir. Bu modellerin her birisi için entegre edilen filtreler, aracın daha uzun ömürlü olabilmesi için gereklidir. Özellikle de motor aksamına entegre filtrelerin periyodik zamanlarda değiştirilmesi ve yenilenmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda MAN kamyon ve otobüs filtreleri web sitemizde temin edebilirsiniz.

Man Filtresi ;

man filtresi

MAN Hava Filtresi

 

Motora entegre temel filtrelerin başında hava filtresi gelir. Motor verimliliğini korumak aynı zamanda çeşitli arıza durumları ile karşı karşıya kalmamak ve daha dengeli yakıt tüketimi açısından önemli olmaktadır. Bu bağlamda  kamyon ve otobüsler için geliştirilmiş özel  hava filtresi ile aracın filtrelerini yenileyebilirsiniz. Bu sayede motorun etkileşim içerisinde bulunduğu hava içerisindeki oldukça küçük ölçekli mikron değerindeki partiküllerin ayrıştırılması sağlanır ve motor uzun vadede sorunsuz, verimli bir şekilde işlevsellik gösterir.

 

MAN Yağ Filtresi

 

Yağ filtresi, kamyon ya da otobüs motorunun çalışması ile işlev göstermeye başlar. Nitekim motorun çalışma esnasında ihtiyaç duyduğu yağı çekmeye başlar. Bu süreçte yağ filtresi yağ içerisinde ve gözle görülmesi imkansız olan partikülleri ayrıştırır. Bu ayrıştırma süreci neticesinde aracın motoru için temiz yağ sağlanır. Bu yağ ile motor uzun vadede daha performanslı bir şekilde çalışır.

 

MAN Kabin Filtresi

 

Bazı MAN modellerinde iç klima sistemi bulunmaktadır. Üst kabin kısmında yer alan bu sistemlere entegre edilen filtre kabin filtresi olarak adlandırılır. Özellikle de klimanın etkin ve yoğun bir şekilde kullanımında önemli rol oynarlar. Kabin filtreleri de tıpkı diğer filtreler gibi zaman içerisinde yoğun kullanıma bağlı olarak işlevselliklerini yitirirler. Bu nedenden dolayı yeniden temin etmek ve yenilemek gerekmektedir.

 

MAN Yakıt Filtresi

 

Aracınızın yakıt durumu her zaman önemlidir ancak yakıt durumu ile ilgilenirken, yakıtın kalitesi de önemlidir. Yakıt filtresi depodaki yakıt içerisindeki zararlı partikülleri ayrıştırarak motorun ilgili kısmına aktarır. Bu sayede yakıta bağlı pek çok problemin önüne geçmiş olur. Çünkü motorun uzun vadede verimli çalışabilmesinde yakıtın kalitesi önem teşkil eder.

Diğer sitemize buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın