Kompresör Filtreleri

Kompresör Filtreleri , kompresörünüzün uzun ömürlü olabilmesi ve daha verimli bir şekilde çalışabilmesi için filtre önemli bir parçadır. Kompresör filtreleri aynı zamanda uzun vadede paradan ve diğer bakım giderlerinden ciddi oranda tasarruf elde etmenizi sağlar.

 

Kompresör filtreleri temel olarak, sistemin iki ana kısmında kullanılabilmektedir. Birinci kısım; hava girişi, ikinci kısım ise hava borularıdır. Birinci kısımda, yani hava girişinde kullanılan kompresör hava filtresi (ya da emme/emiş filtreleri), ikinci kısımda yani hava borularında kullanılan filtreler ise basınçlı hat filtreleri olarak ifade edilir.

 

Uygulanacak filtrenin doğru bir şekilde belirlenmesi önemlidir. Bunun için söz konusu kompresörün temel teknik özelliklerini, imalat standartlarını ve çalışma sistemini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

 

Kompresör Filtreleri Ne İşe Yarar?

 

Bir basınçlı hava kompresöründen bahsediyorsak, sıkıştırılmış havada temizlenmesi gereken üç temel zararlı madde olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar; partiküller, aerosoller ve buharlardır.

 

Buna göre;

 

  • Partiküller : toz, kir, polen gibi maddelerdir. Bu maddeler sisteme uzun vadede ciddi zarar verirler. Bu aşamada kompresör yakıt filtresi yakıttaki partikülleri ayrıştırırlar.
  • Aerosoller : Aerosoller yağ enjeksiyonlu kompresörlerde yağ kullanımından kaynaklı meydana gelir ve genellikle de küçük sıvı damlacıkları şeklindedir. Aerosollerin kompresör yağ filtresi ile filtrelenmesi önemlidir çünkü sadece sisteme değil aynı zamanda insan sağlığına da zararlıdır.
  • Buharlar : gaza döüşen sıvılar buhar olarak karşımıza çıkar ki bu buharların atılabilmesinde filtre gereklidir.

 

Temel görevini yerine getiren kompresör filtresi sayesinde kompresörün ömrü uzamış olur, en verimli bir şekilde çalışır. Bununla birlikte zaman içerisinde kirlenen hava girişi de artık yenileneceği için enerjiden ciddi oranda tasarruf edersiniz.

 

Sonuç itibariyle kompresör filtrelerinin bir çok açıdan önemli ve gerekli olduğunu artık rahatlıkla söyleyebiliyoruz.

kompresör filtreleri

Kompresör Filtreleri için Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 

Sizlere ihtiyaç duyduğunuz tüm filtre çeşitlerinin imalat ve pazarlamasını güvenilir bir hizmet alt yapısı ile gerçekleştiriyoruz. Alışveriş deneyiminizde herhangi bir aksiliğe yer vermiyoruz. Zamanında teslimat prensibine uygun bir şekilde hizmet veriyoruz.

 

İhtiyaç duyduğunuz filtre ya da filtreler için daha fazla bilgi almak için iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Sizlere ayrıntılı bilgi vermeye hazır personellerimiz ayrıca taleplerinizi karşılamaya ve size özel çözümler sunmaya da hazırdır.Sayfamızın iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın