Basınçlı Hava Filtresi

Basınçlı Hava Filtresi özellikle de nemli havayı ayrıştırması özelliği ile bilinmektedir. Ancak sadece bu kadarı ile tanımlamamız doğru olmayacaktır. Nitekim hava içerisindeki; tozu, gazı ve istenmeyen yabancı partiküllerin ayrıştırılması görevini de oldukça başarılı bir şekilde yerine getirmektedir.

 

Pek çok tesisat ve projede basınçlı hava filtresi ihtiyaç duyulan bir filtredir. Nitekim söz konusu proje alanı ya da entegre edilecek tesisatın uzun süreli verimli bir şekilde çalışabilmesi ve genel güvenliğinin sağlanabilmesinde önemli bir role sahiptir.

 

Hava bazlı mekaniklere kolayca entegre edilen basınçlı hava filtreleri eğer uzun bir süredir kullanımda ise yenilenmesi gerekir. Çünkü diğer filtre çeşitleri gibi basınçlı hava filtresi de yoğun ya da uzun süreli kullanım neticesinde verimlilik oranı düşmektedir.

 

Basınçlı Hava Filtresi Genel Özellikleri

 

Basınçlı hava filtreleri aynı zamanda kompresör filtreleri olarak ifade edilir. Havayı arındırmak konusunda son derece başarılıdır ve entegre edilen sistemin aksaksız, tam verimli, daha düşük enerji tüketimi ile çalışmasını sağlar.

 

Bu filtrelerin bir diğer önemli avantajı da tesisat “çalışır” durumda iken tesisat hatlarına zarar vermesi muhtemel bazı maddelerin tesisat hatları içerisine sızmasını engellemesidir. Nitekim istenmeyen zararlı bileşenler ilgili projenin zamanla veriminin düşmesine sebebiyet vermektedir. Bunun engellenmesinde filtrenin çok büyük önemi vardır.

 

Filtreler aynı zamanda daha az enerji tüketimi, bakım gerektirmemesi, kolay entegrasyon gibi özellikleri ile de çok daha düşük masraflı bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

basınçlı hava filtresi

Maksimum Enerji Verimliliği Elde Etmek

 

Kompresör sistemlerinde tam verimlilik için basınçlı hava filtreleri bakımının yapılması ve gerekiyorsa yenisi edinilerek, değiştirilmesi önem arz eder. Özellikle de yağ bazlı kompresörlerin verimliliğinin sağlanması açısından basınçlı hava filtresi daha da önemli olmaktadır. Yoğun kullanılan yağ bazlı kompresörün filtre değişimi aksatıldığı taktirde motorun ciddi hasarlar alabileceği unutulmamalıdır. Yenileme işlemi beraberinde basınç kaybı önlenir, temizlenen hava akışı ile mekanizmanın genel olarak daha performanslı çalışması sağlanır.

 

İhtiyaç duyduğunuz basınçlı hava filtresi için firmamızdan destek alabilir, ihtiyaç duyduğunuz filtreyi rahatlıkla temin edebilirsiniz. Değiştirme işlemi neticesinde daha verimli bir süreç sizleri bekliyor olacaktır.

Yorum yapın

Call Now ButtonHemen Arayın